fb icon soitankoulussa icon

Yhteystiedot / Opettajat

Opettajat

Ahonen Antti

Rytmikerho KUMU

antti.ahonen@lahdenmusiikkiopisto.fi

Alviola Anu

kantele, kanteleorkesteri

anu.alviola@lahdenmusiikkiopisto.fi

Brofeldt Leena

laulu, musiikkileikkikoulu, valmennus

leena.brofeldt@lahdenmusiikkiopisto.fi

Heino Riku

lyömäsoittimet, bändit, orkesteri

riku.heino@lahdenmusiikkiopisto.fi

Hiipakka Jenni

käyrätorvi, orkesteri

jenni.hiipakka@lahdenmusiikkiopisto.fi

Johansson Juha

kitara, orkesteri

juha.johansson@lahdenmusiikkiopisto.fi

Jäppinen Sari

klass. baletti ja repertoire, lastentanssi, nykytanssi

sari.jappinen@lahdenmusiikkiopisto.fi

Jääskeläinen Maarit

viulu, valmennus, orkesteri

maarit.jaaskelainen@lahdenmusiikkiopisto.fi

Kiiski Paavo

vanhempainkuoro LaMuVaKu

paavo.kiiski@lahdenmusiikkiopisto.fi

Kinberg Tuomas

viulu, hallintojohtaja

tuomas.kinberg@lahdenmusiikkiopisto.fi

Kinberg Varpu

huilu, kamarimusiikki, orkesteri

varpu.kinberg@lahdenmusiikkiopisto.fi

Knuters Heidi

viulu

heidi.knuters@lahdenmusiikkiopisto.fi

Korhonen Virve

sello, orkesteri, valmennus

virve.korhonen@lahdenmusiikkiopisto.fi

Kosola Lotta

kitara (kouluopetus)

lotta.kosola@lahdenmusiikkiopisto.fi

Könönen Ilse Maria

piano

ilsemaria.kononen@lahdenmusiikkiopisto.fi

Laaksonen Johanna

piano

johanna.laaksonen@lahdenmusiikkiopisto.fi

Leino Pasi

sähköbasso, MupeR, workshop

pasi.leino@lahdenmusiikkiopisto.fi

Liberova Tatjana

viulu

kanslia@lahdenmusiikkiopisto.fi

Lång Satu

muskari, bändimuskari, valmennus, erityisryhmät

satu.lang@lahdenmusiikkiopisto.fi

Makkonen Marja

piano

marja.makkonen@lahdenmusiikkiopisto.fi

Mettovaara Mauri

poikien tanssi, aikuisten nykytanssi

mauri.mettovaara@lahdenmusiikkiopisto.fi

Mäyrä Joonas

rummut (kouluopetus)

joonas.mayra@lahdenmusiikkiopisto.fi

Nevalainen-Lius Annukka

viulu, alttoviulu, kitara, orkesteri

annukka.nevalainen@lahdenmusiikkiopisto.fi

Nietula Tomi

trumpetti, eufonium, orkesteri, valmennus

tomi.nietula@lahdenmusiikkiopisto.fi

Onnila Asta

piano, säestys

asta.onnila@lahdenmusiikkiopisto.fi

Parviainen Kimmo

piano, vapaa säestys, orkesteri, sävellys

kimmo.parviainen@lahdenmusiikkiopisto.fi

Pulkki Juha

trumpetti, rehtori

juha.pulkki@lahdenmusiikkiopisto.fi

Repo-Hagmark Sini

oboe

sini.repo-hagmark@lahdenmusiikkiopisto.fi

Rezaei Ramin

piano (kouluopetus)

ramin.rezaei@lahdenmusiikkiopisto.fi

Rinne Anniina

lastentanssi, nykytanssi, aikuisbaletti

anniina.rinne@lahdenmusiikkiopisto.fi

Rogaljov Igor

sävellys

kanslia@lahdenmusiikkiopisto.fi

Rossi Jaakko

sähkökitara, bändit

jaakko.rossi@lahdenmusiikkiopisto.fi

Räisänen Ilkka

sähkökitara (skype-opetus)

ilkka.raisanen@lahdenmusiikkiopisto.fi

Saarinen Juha

harmonikka, orkesteri

juha.saarinen@lahdenmusiikkiopisto.fi

Saarinen Tiina

klarinetti, saksofoni, orkesteri

tiina.saarinen@lahdenmusiikkiopisto.fi

Sakki Sari

muskari, valmennus, lapsikuoro LaMuLaKu

sari.sakki@lahdenmusiikkiopisto.fi

Saraskari Aleksi

tuuba, pasuuna, eufonium

aleksi.saraskari@lahdenmusiikkiopisto.fi

Terho Agnieszka

kitara, orkesteri

agnieszka.terho@lahdenmusiikkiopisto.fi

Uusivirta Pauliina

pop & jazzlaulu, lauluyhtye

pauliina.uusivirta@lahdenmusiikkiopisto.fi

Vatjus Kari

musiikin perusteet

kari.vatjus@lahdenmusiikkiopisto.fi

Widgrén Maija

cembalo

maija.widgren@lahdenmusiikkiopisto.fi